Inicjatywy
22 lutego br w Wyszkowie odbyło się Seminarium Combat i Kick Boxingu dla członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk I Sportów Walki. Uczestniczyło w nim blisko 30 uczestników, w tym kilku mistrzów z czarnymi pasami. Głównym mistrzem był prezydent w/w stowarzyszenia soke Zbigniew Jeż 10 dan. Prowadzącym seminarium był siemiatyczanin, shihan Andrzej Nowaczuk 5 dan.
W niedzielę 7 czerwca 2015 r. na polu speedballowym w Osmoli odbył się II Amatorski Turniej Paintballowy oraz II Turniej Paintballowy Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem Turnieju była Spółdzielnia Socjalna „Esskapada”. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Siemiatyckiego.
W czwartek 23 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie informacyjne związane z konkursem mikrodotacji FIO 2018. Konkurs jest adresowany do młodych organizacji pozarządowych (działających poniżej 30 m-cy) oraz grup nieformalnych min. 3 osobowych. W ramach aktualnego naboru można uzyskać dotacje na działania lokalne z zakresu edukacji, kultury, rekreacji, sportu itp. Tematem priorytetowym jest 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wysokość dotacji może wynosić: od 1 500 zł do 5 000 zł. Jako wkład własny wymagany jest tylko wkład osobowy (min. 10 % wartości projektu).
1 2
Wykonanie: DBS